Jak nauczyć się stać na rękach?
Lifestyle

Jak nauczyć się stać na rękach? Porady dla początkujących

Nauka stania na rękach nie jest łatwym zadaniem. Osobom początkującym nie wystarczy poznanie sekwencji odpowiednich ruchów prowadzących do tej pozycji ani nawet ich wizualna demonstracja. A zatem jak nauczyć się stać na rękach, kiedy nie ma się w sztuce gimnastyki wcześniejszego doświadczenia? Niezbędne jest wykonanie opisanych niżej przygotowawczych kroków. 

Zobacz także: Jak się nauczyć pływać?

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • czego nauczyć się zanim spróbujesz stanąć na rękach
  • jak ćwiczyć siłę ramion
  • jak stanąć na rękach po raz pierwszy

Chcesz wiedzieć jak nauczyć się stać na rękach? Zacznij od ćwiczenia upadków

Aby nauczyć się stać na rękach musisz uwierzyć, że jesteś bezpieczny w tej pozycji. Żeby wykształcić w sobie to przekonanie wystarczy się do takiej pozycji przyzwyczaić, a co za tym idzie przyzwyczaić się do upadków. Porażki przy pierwszych próbach są nieuniknione, ale jeśli będziesz świadomy, że nic ci się nie stanie, strach nie powstrzyma cię przed kolejnymi próbami osiągnięcia twojego celu. Ćwicz celowe upadki, z pozycji coraz bliższej pełnemu staniu na rękach, w końcu twoje ciało nauczy się co robić gdy tracisz równowagę i zacznie reagować automatycznie, sprawnie odzyskując stabilną pozycję i chroniąc cię przed kontuzjami.

Aby nauczyć się jak stać na rękach ćwicz siłę ramion

Nikogo nie zaskoczy z pewnością, że do stania na rękach potrzebna jest odpowiednia siła ramion. Zatem kolejnym krokiem przygotowawczym do stania na rękach powinien być trening siłowy wzmacniający ręce i barki. Można w tym celu wykonywać ćwiczenia takie jak pompki, deska i podnoszenie na drążku. Pamiętaj też żeby regularnie rozciągać ramiona, nadgarstki i plecy, aby poprawić elastyczność. 

Stanie na rękach przy ścianie

Jak nauczyć się stać na rękach po raz pierwszy?

Najpierw musisz dowiedzieć się jak nauczyć się stać na rękach przy ścianie. Znajdź wolną przestrzeń w pobliżu ściany. Jeśli masz dostęp do maty do ćwiczeń, połóż ją przy ścianie, aby zapewnić miękkie podparcie. Stań około kroku od ściany, przodem do niej. Oprzyj dłonie na podłodze, a następnie wykonaj wyskok opierając stopy o ścianę. Ćwiczenie tej pozycji pozwoli ci zrozumieć, jak utrzymywać równowagę. Kiedy już poczujesz się pewnie i komfortowo w takiej pozycji przejdź do prób stawania na rękach o własnych siłach. 

Rozpocznij od pozycji stojącej, a następnie pochyl się do przodu, opierając dłonie na podłożu. Ręce powinny być szeroko rozstawione i skierowane prosto do przodu, z palcami rozszerzonymi. Ustaw dłonie pod barkami. Zaczynając od pochylenia, podnieś nogi w górę, jednocześnie utrzymując równowagę na dłoniach. Unoszenie nóg powinno być kontrolowane i wykonywane przy użyciu mięśni brzucha i pleców. Staraj się utrzymać prostą linię ciała od głowy do stóp. Skoncentruj się na utrzymaniu równowagi, dostosowując siłę nacisku dłoni na podłoże i korygując pozycję ciała, aby uniknąć przechylenia.

Nauka stania na rękach to proces, który może być trudny i wymaga praktyki. Nie zrażaj się niepowodzeniami i bądź systematyczny w swoim treningu. Naucz się upadać, trenuj siłę i równowagę, a następnie osiągaj efekty. 

Możesz również polubić…