Jak nauczyć się tańczyć?
Lifestyle

Jak nauczyć się tańczyć? Wskazówki dla początkujących

Bez względu na to czy chcesz wiedzieć jak nauczyć się tańczyć z konieczności czy dla przyjemności, ten artykuł jest dla ciebie. Czytaj dalej i dowiedz się od czego zacząć swoją przygodę na parkiecie.

Zobacz także: Jak nauczyć się grać na gitarze?

Znajdziesz tu odpowiedzi na pytania:

  • Gdzie nauczyć się tańczyć?
  • Jaki styl tańca wybrać?
  • Jak nauczyć się tańczyć samodzielnie?

Gdzie i jak nauczyć się tańczyć? 

Jak nauczyć się tańczyć? Najpierw musisz zdecydować, czy wolisz uczyć się samodzielnie czy pod okiem instruktora.

Instruktor pomoże ci wychwycić i skorygować błędy, które możesz na początku nieświadomie popełniać. Sztywny harmonogram lekcji ułatwi ci natomiast utrzymanie systematyczności. Kurs wiąże się jednak z kosztami. Cena zależy zazwyczaj od prestiżu danej szkoły tańca oraz typu lekcji. Zajęcia indywidualne są znacznie droższe od tych, w których bierze udział duża ilość osób lub par.

Samodzielna nauka w domu też jest jak najbardziej możliwa. Skorzystaj z dostępnych materiałów instruktażowych w Internecie. To jak dobrze ci pójdzie, zależy tylko od twojej systematyczności i determinacji. Poświęcenie 15-30 minut dziennie na powtarzanie starych kroków i uczenie się nowych powinno zapewnić ci najlepsze efekty.

Jaki styl tańca wybrać?

Zastanów się dlaczego chcesz tańczyć. Czy chcesz tańczyć z partnerem czy wolisz tańce solo? Jaka muzyka porywa cię do tańca? Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć, bo zbliża się wesele lub inna impreza rodzinna najlepiej zacząć od uniwersalnych kroków i figur, które umożliwiają taniec do większości popularnych utworów. Jeśli szukasz sposobu na trening, na którym będziesz się dobrze bawić, możesz spróbować hip-hopu albo zumby. Jeśli lubisz romantyczne klasyki, tańce towarzyskie takie jak walc angielski lub tango, mogą sprawić ci największą przyjemność.

nauka tańca

Jak nauczyć się tańczyć samodzielnie? Nauka krok po kroku

Znajdź odpowiednie miejsce, w którym możesz się swobodnie poruszać. Najlepiej by taka przestrzeń miała długość i szerokość przynajmniej dwóch metrów. W razie potrzeby poprzesuwaj meble. Nie zapomnij sprawdzić też czy możesz podnieść ręce do góry, bez obaw o strącenie lampy z sufitu.

Załóż coś co nie będzie ograniczać twoich ruchów. Zadbaj o odpowiednie obuwie. Na początku najlepiej wybrać wygodne buty, jednak jeśli docelowo zamierzasz tańczyć w obcasach, ważne by w nich też ćwiczyć.

Poszukaj w internecie filmu przedstawiającego krok po kroku choreografię interesującego cię stylu tańca. Nie próbuj nauczyć się jej całej na raz. Przy każdej kolejnej lekcji zawsze powtarzaj kroki których się już nauczyłeś zanim przejdziesz do nauki kolejnych. Jeśli chcesz mieć pewność, że w tańcu trzymasz odpowiedni rytm możesz spróbować liczenia na głos.

Jeśli możesz, nagrywaj swoje ćwiczenia. To pozwoli ci przeanalizować popełniane błędy i da ci satysfakcję z widocznych postępów.

Nie przejmuj się jeśli na początku nie wszystko będzie wychodzić ci idealnie. Niezręczność jest częścią procesu. Pamiętaj, że taniec powinien być przyjemnością. Staraj się cieszyć treningami, a nie stracisz motywacji i szybko dostrzeżesz pozytywne efekty swojej ciężkiej pracy.

Możesz również polubić…